Prevencinis renginys „Vaiko gyvenimo labirintai“

2019-11-22 d.

Lapkričio 15 dieną Dauniškio gimnazijoje vyko policijos pareigūnų kartu su renginio partneriais prevencinis renginys smurto artimoje aplinkoje tematika „Vaiko gyvenimo labirintai", vykdomas pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą „Smurtui artimoje aplinkoje – ne 2019". Renginys skirtas Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų 5 – 10 klasių moksleiviams.

Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8 klasės mokinių komanda. Jo metu policijos pareigūnai skaitė paskaitą tema „Smurto samprata, formos, priežastys, pasekmės". Vyko Utenos progimnazijų ir gimnazijų moksleivių komandų kūrybinių darbų pristatymas (panaudojant foto balso metodą) smurto artimoje aplinkoje tematika. Pristatydami savo darbus vaikai perteikė žinias, suvokimą, išgyvenimus, jausmus artimoje aplinkoje. Moksleivių komandos stebėjo pristatymus, aptarinėjo ir pildė darbalapį (ką matau, ką galvoju, ką jaučiu). Kiekvienos moksleivių komandos pristatymas padėjo vaikams atpažinti tam tikras smurto artimoje aplinkoje formas, kaip pasireiškia smurtas artimoje aplinkoje. Moksleivių nuomonė atsispindėjo ties kiekvienos komandos pristatymu ant stendo panaudojant vaizdines priemones. Psichologas susipažinę su vaikų pateiktomis nuomonėmis, apibendrino bei reflektavo vaikų išsakytas mintis, požiūrį ir jausmus. Vaikai buvo supažindinti su specializuotų pagalbos centrų, psichologų, kitų institucijų teikiamomis pagalbomis asmenims, patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje. Pasibaigus renginiui moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti kino filmo peržiūroje „Kovotoja".
Tikimasi, kad renginio metu moksleiviai įgijo žinių, išmoko atpažinti smurtą artimoje aplinkoje apraiškas ir gebės užkirsti kelią smurtui artimoje aplinkoje.

Socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Monday the 25th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt