Erasmus+ mokyklų mainų partnerysčių projekto virtualus susitikimas

2021-06-09 d.

Birželio 4 d. mokyklos komanda, kurią sudarė Viktorija Tutinaitė, Saulė Užkurėlytė, Kernius Šimonėlis (6 kl.), Ignas Kazickas, Kasparas Matuliauskas, Evelina Šimonėlytė (7 kl.), Vytautė Meškuotytė, Ugnė Michailovaitė ir Smiltė Tamašiūnaitė (8 kl.) bei anglų k. mokytoja Jolanta Gasiūnienė ir IT mokytoja Jolita Kraujalienė dalyvavo virtualiame projekto partnerių susitikime.

start stop bwd fwd

Šio susitikimo tikslas buvo supažindinti su nacionalinėmis šventėmis, pristatyti jų simbolius, papasakoti istoriją. Susitikimui mūsų komanda ruošėsi ne vieną dieną – rinko medžiagą, piešė, kūrė pristatymus, dėliojo nuotraukas ir video medžiagą, ruošėsi nuotaikingam pristatymui anglų kalba. Komanda pasirinko pristatyti, kaip Lietuvoje švenčiamos ir kokių tradicijų laikomasi per Užgavėnes ir Jonines. Todėl pirmajame pristatyme, mokiniai papasakojo apie Lašininio ir Kanapinio kovą, Morės deginimą, pasidalijo blynų receptais bei surengė kaukių parodą. Antrajame pristatyme išgirdome apie papročius trumpiausią vasaros naktį: paparčio žiedo paieškas, Joninių vainikų pynimą ir plukdymą bei saulės sutikimą prie laužų. Tuo tarpu mūsų partnerės Italijos Andezeno mokyklos mokiniai papasakojo apie nuostabiąją Levandų šventę ir pristatė Šokolado festivalį. Klausydamiesi sužinojome, kuriuose šalies regionuose švenčiamos minėtos šventės, kokie pagrindiniai jų simboliai, kaip vadinosi pirmasis šokoladas. Išklausius pristatymus, komandos pateikė viena kitai testus, į kuriuos linksmai atsakinėjo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Projekto koordinatorė IT mokytoja Jolita Kraujalienė

projekto partnerių susitikime.
Thursday the 5th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt