Septintų ir aštuntų klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Susitikimas su ereliais žuvininkais“.

2013-04-28 d.

n4

"Žuvininkas - paukštis, prie kurio neįmanoma neprisirišti", - prisiminimais apie porą metų trukusius juostos "Susitikimas su Žuvininkais" flmavimą dalijosi režisierius ir operatorius Mindaugas Survila.

Apie retus, visoje Europoje saugomus paukščius - erelius žuvininkus - filmą sukūręs M. Survila pasakojo, kad jie - itin šeimyniški, globojantys savo artimuosius. Spėjama, kad Lietuvoje gali perėti vos penkiasdešimt porų žuvininkų. Žuvimi mintantys paukščiai lizdus suka aukštai medžiuose, todėl ir kamera "apsiginklavusiam" režisieriui teko keltis į padanges. "Nufilmuoti žuvininkų šeimos gyvenimą nebuvo paprasta, nes jie buvo įsikūrę net 24 metrų aukščio pušyje, palinkusioje virš ežero. Jie - labai atsargūs paukščiai. Žmogui prisiartinus arčiau kaip per 250 metrų, skelbia pavojų", - pasakojo M. Survila, filmavimo metu gretimame medyje pasistatęs specialią palapinę, kuri nuo lizdo buvo nutolusi 25 metrus. Palapinę režisierius buvo įkėlęs aukščiau nei lizdą susisuko žuvininkai – maždaug į 27 metrų aukštį. Tai prilygtų devynių aukštų namui. "Nuo standartinio namo maniškis būstas skyrėsi tuo, kad buvo tik vieno su puse kvadratinio metro ploto. Interjeras gana kuklus: tik medinės grindys ir sienas atstojantis audeklas", - prisiminė M. Survila. Nuo mažumės gyvąja gamta besidomintis režisierius įspūdingiausiais filmavimo dienų įspūdžiais pasidalino su mokiniais. Pirmas savarankiškas Mindaugo Survilos filmas „Susitikimas su žuvininkais", pasakojantis apie retus paukščius erelius žuvininkus, pripažintas 2007 m. geriausiu Lietuvos dokumentiniu filmu apie gamtą ir apdovanotas filmų apie gamtą kūrėjo Petro Abukevičiaus premija.

Wednesday the 23rd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt