website

Naujienos

Gera pradžia - pusė darbo: pirmokų ir penktokų adaptacija mokykloje

Spausdinti
2013-09-13 d.

Kiekvieni nauji mokslo metai daugumai mokinių atneša nerimo, įtampos ir jaudulio, tačiau pirmų ir penktų klasių mokiniams tai ypatingas laikas. Prisitaikymas prie svetimos aplinkos, susipažinimas su naujais žmonėmis, kitokiomis taisyklėmis ir kitokiu gyvenimo ritmu bei dienos režimu vaikus veikia nevienodai.

 

 

Psichologų nuomone, vaiko gebėjimas rašyti, skaityti ar skaičiuoti dar negarantuoja, kad pirmokas ar penktokas greitai adaptuosis mokykloje. Labai svarbu atkreipti dėmesį į vaiko brandumą, savarankiškumą bei sugebėjimą užmegzti naujus kontaktus tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. Todėl šių klasių mokiniai  prasidėjus mokslo metams dalyvauja išvykose į Sudeikius. Išvykų metu yra organizuojama veikla, kuri ugdo klasės tapatumo jausmą, leidžia klasės auklėtojai, auklėtiniams, socialinei pedagogei, nepilnamečių reikalų tarnybos specialistams ir šuneliui Amsiui geriau pažinti vieniems kitus, kuria geresnius tarpusavio santykius.

Mums yra svarbu kiekvieno vaiko saugumas ir gera savijauta mokykloje, todėl gera ir kokybiška adaptacija mokykloje – tai sėkmės raktas į pilnavertį asmenybės gyvenimą.

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Joomla 3.0 templates
Saturday the 19th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt