website

Naujienos

Pasitikime Tarptautinę Tolerancijos dieną su TOLERANCIJOS GĖLIŲ žiedais!

Spausdinti
2013-11-12 d.

Artėja lapkričio 16 – oji, Tarptautinė tolerancijos diena, kuri nuo 1995 m. kasmet minima daugelyje demokratinių šalių.
Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – TOLERANCIJOS GĖLĖ. Šis simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija" ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Gėlė gali būti simbolis, sujungiantis skirtingus žmones.
Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo renginių mokykloje planas:


• Lapkričio 11 – 14d. klasių auklėtojos suorganizuoja klasės valandėles, kurių metu paaiškina mokiniams Tolerancijos sąvoką. Aptaria su mokiniais žodžio „tolerancija" prasmę ir reikšmę. Paaiškina, jog žodis tolerancija nereiškia žodžio „meilė".
• Lapkričio 11-14d. dorinio ugdymo, istorijos mokytojai, su mokiniais aptaria netolerancijos atvejus: mokykloje, šeimoje. Paanalizuoti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius (iš Lietuvos ir pasaulio istorijos).
• Lapkričio 11 – 15d. per dailės pamokas mokiniai piešia tolerancijos gėles (apibraukia kontūrus spalvotame ar baltame popieriuje).
• Lapkričio 15 d. anglų kalbos mokytoja D. Kažukauskaitė su mokiniais gamina tolerancijos gėles.
• Lapkričio 15d. bus išrinktos originaliausios ir įdomiausios gėlės, jos bus nufotografuotos ir nuotraukos išsiųstos Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje specialistams ir paviešintos nuotraukos žiniasklaidoje.
• Pradinių klasių mokytojos Tolerancijos dienos paminėjimą organizuoja savo klasėse. Visus darbus mokytojos su vaikais iškabina koridoriuose prie savo klasių.
• Lapkričio 15d. 9 val. baigiamoji pilietinės akcijos dalis: mokyklos koridoriuose prie savo klasės mokinių seimo atstovai ir dar 2 atrinkti klasės mokiniai sukabina gėles. Tolerancijos gėlės puošia mokyklos koridorius visą dieną, kad kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių sužinotų apie šios dienos prasmę.

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Joomla 3.0 templates
Sunday the 12th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt