Lapkričio 15 d. Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje vyko penktokų krikštynos

2013-11-21 d.

kurias vedė šeštos klasės mokinės. Penktokai gavo po atsisveikinimo su vaikyste simbolį – vaikišką čiulptuką.

Kad nei vienas mokinys neišvengtų krikšto, mokinių rankos buvo surištos siūlu ir visi vorele buvo vedami iki salės durų, kur jų laukė pirmasis išbandymas: suvalgyti po česnako skiltelę. Salėje penktokų laukė dar daugiau netikėtumų ir įvairių užduočių. Penktokai turėjo parodyti savo fizinę ištvermę atlikdami 30 pritupimų, rodė savo muzikinius sugebėjimus: šoko pagal „Macarena" melodiją, taip pat turėjo parodyti savo išmintį ir matematinius sugebėjimus. Viktorinos klausimai buvo verti dėmesio: reikėjo pasukti galvą. Kiekviena klasė gavo užduotį pagirti savo klasės auklėtoją ir žodžių tikrai gražių nepritrūko.
5-ų klasių auklėtojos taip pat gavo užduotį: padalinti obuolį į tiek dalių, kiek yra klasėje mokinių. Džiugu, kad nei vienas penktokėlis nuskriaustas nebuvo ir visiems kliuvo po skiltelę obuolio: kam didesnę, kam mažesnę.
Štai ir per šventes pasirodo užduoda namų darbų. Taigi 5b pirmoji parodė savo namų darbus. Vienas berniukas grojo akordeonu linksmą dainelę, o po to visa 5b klasė deklamavo eilėraščius. Nieko nelaukę pasirodė ir 5a klasė. Visi jie buvo apsivilkę dryžuota apranga ir mums pasakė receptą kaip kepti visų mokslo metų pyragą: tikrai buvo verta išgirsti ir pasimokyti iš to.
Krikštynų finalinėje dalyje penktokai susispietė į krūvą ir sakė priesaiką: klūpėdami, kartodami žodžius ir pasižadėdami priesaiką vykdyti. Kiekvienas penktokas gavo po krikštynų pažymėjimą.
Po šių krikštynų visi penktokai galės vadintis tikrais progimnazijos penktokais. Šventėje netrūko geros nuotaikos ir linksmo susirinkusiųjų juoko.

Thursday the 17th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt