website

Naujienos

„Maisto banko“ akcija

Balandžio 7–8 dienomis 74–iuose Lietuvos miestuose vyko tradicinė „Maisto banko" akcija. Tūkstančiai savanorių kvietė aukoti maisto produktus nepasiturinčiųjų maitinimui. Džiaugiamės, kad ir mūsų mokyklos mokiniai sutiko sudalyvauti akcijoje ir tapti savanoriais. Jie parduotuvių pirkėjus entuziastingai ir aktyviai kvietė paaukoti maisto produktų. Džiugu, kad žmonės labai solidariai aukoja.
Ačiū „Maisto bankui" už prasmingą darbą.

Biblioteka

Bibliotekos darbo laikas

 

Savaitės diena

Darbo laikas

Pietų pertrauka

Pirmadienis

8.00-9.50; 15.20-17.00

-

Antradienis

8.00- 11.30; 13.00-17.00

11.30-12.00

Trečiadienis

8.00-9.50 ; 10.50-12.00; 12.30-17.00

12.00-12.30

Ketvirtadienis

8.00-9.50; 10.50-12.00; 12.30-17.00

12.00-12.30

Penktadienis

8.00-11.30 14.00-14.30

11.30-12.00

 

„Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę"


Spalis - tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Mokyklos bibliotekininkė pakvietė trečios klasės mokinius padiskutuoti apie knygų skaitymo naudą. Visi vienbalsiai pritarė, jog knygų teikiama nauda yra neišmatuojama: skaitymas skatina kūrybiškumą, suteikia pasitikėjimo savimi, padeda įveikti nuobodulį. Susiskirstę į komandas mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis: „Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai", „Trys pagiriamieji žodžiai knygai", prisiminė populiariausius vaikų rašytojus ir jų kūrinius ,minė mįsles, vardijo patarles, iš pabirusių skiemenų sudarinėjo žodžius. Smagu buvo suskaičiuoti komandų taškus. Visiems sekėsi puikiai ,nes gebėjimas pasitikėti ne tik savimi ,bet ir komandos draugais atnešė sėkmę. Nepamirškime - SKAITYTI VERTA!

 

Įsigyti 2019 metais vadovėliai ir priemonės >>

Saugesnio interneto diena mokyklos bibliotekoje

Knygos padeda neskubėti


Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu – balandžio 2 –ąją. Šią dieną mūsų mokyklos antrokai ir trečiokai lankėsi mokyklos bibliotekoje, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie H. K. Anderseno gyvenimą ir kūrybą, vėliau žiūrėjo vaizdo siužetą apie garsų rašytoją ,atsakinėjo į klausimus. Smagu buvo atlikti įvairiausias kūrybines užduotis komandose: atspėti pasakų herojus, sudėti iš atskirų žodžių knygų pavadinimus, sugalvoti įdomius klausimus savo draugams, išspręsti kryžiažodžius, įminti mįsles, raiškiai skaityti pasakų ištraukas. Visi gėrėjosi K. Kasparavičius laišku ir plakatu, kuris mums primena: „Juk skaitantis žmogus – tiek vaikas, tiek suaugėlis – jau savaime kur kas įdomesnis už tą, kuris bodisi paimti į rankas knygą, kuris, amžinai skubėdamas, neturi kada prisėsti ir nespėja daug ko pastebėti". Integruotos pamokos moksleiviams neprailgo, nes visi stengėsi, buvo aktyvūs ir kūrybingi.

 

Kelionė į knygų šalį


Kai norime pasisemti žinių ar ieškome įkvėpimo, neretai atsigręžiame į knygas. Šį kartą mokyklos bibliotekoje lankėsi ketvirtos klasės mokiniai, kurie išradingai ir noriai dalinosi perskaitytų knygų išmintimi. Smagu buvo atlikti kūrybines užduotis: ieškoti, rasti diskutuoti, kurti, atspėti, apibendrinti, džiaugtis draugų ir savo sėkme. Linkime ir tikimės, kad būsimieji penktokai nepamirš draugystės su knyga.

 

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

 

Pirmadienį minėjome  Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną.  Mokyklos bibliotekoje per pertraukas, po pamokų rinkome įdomiausių perskaitytų knygų penketuką. Ieškojome medžiagos apie mažiausias, sunkiausias, didžiausias pasaulyje knygas, jas pristatėme. Atlikome įvairias užduotis: „Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai“, „Trys pagiriamieji žodžiai knygai“.  Trečiadienį pradinių klasių mokiniai komandose atliko kūrybines užduotis. Ketvirtadienį garsiai skaitėme ir aptarėme  Antoine de Saint-Exupery „Mažąjį princą“.

 

 

Kovo mėnesį 1-2 klasių mokiniai lankėsi mokyklos bibliotekoje. Susiskirstę į komandas („Smalsučiai", „Moksliukai", „Išmaniukai", „Žiniukai") mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis: minė mįsles, vardijo patarles, iš pabirusių skiemenų sudarinėjo žodžius, prisiminė populiariausius vaikų rašytojus ir jų kūrinius, „gydė" sergančius žodžius, klausėsi garsinių skaitymų ir vaidino ištraukas iš gražiausių pasakų. Mažieji skaitytojai įsitikino, kad kiekvienas jų gali tapti išmaniuoju skaitytoju, tik tereikia bendradarbiaujant smagiai ir kūrybiškai dirbti komandose.

 Vasario 12-15 d. klasėse ir bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai „Skaitau Lietuvą" , taip pat buvo galima pasigrožėti knygų parodą „Atversi knygą-pažinki Lietuvą", mokiniai rinko įdomiausią knygą apie Lietuvą. Šie renginiai skirti Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti. 

Vasario 6 d. mokyklos bibliotekoje vyko Saugesnio interneto diena, mokiniai žiūrėjo filmus apie saugų internetą, atliko užduotys ,kūrė ir aptarė taisykles. Nuoširdžiausiai dirbo ir stengėsi mūsų pirmokai.

 

Gruodžio mėn. Kalėdų senelis su palyda pasveikino geriausius bibliotekos skaitytojus, jiems įteikdamas dovanėles.

 

Būrelio „Valanda su mažuoju princu" mokinės pakvietė būsimuosius pirmokus pažiūrėti šešėlių teatro mini spektakliukus „ Ropė" , „Vilkas ir ožiukai".

 

Lapkričio mėn. mokykloje vyko akcija „Kaip gyveni, vadovėli?" ,kurios metu visiems mokiniams buvo priminta, kaip reikėtų prižiūrėti, tausoti ir gerbti vadovėlius.

NAUDOJIMOSI BIBLIOTEKA TAISYKLĖS >>

DALYKŲ VADOVĖLIŲ IR MOKYMO PRIEMONIŲ APRŪPINIMO JAIS TVARKA >>

GARSINIAI REGIMIEJI DOKUMENTAI SKAITMENINĖSE LAIKMENOSE >>

 

Pirmadienį minėjome  Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną.  Mokyklos bibliotekoje per pertraukas, po pamokų rinkome įdomiausių perskaitytų knygų penketuką. Ieškojome medžiagos apie mažiausias, sunkiausias, didžiausias pasaulyje knygas ,jas pristatėme. Atlikome įvairias užduotis : “Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai“, „Trys pagiriamieji žodžiai knygai“.  Trečiadienį pradinių klasių mokiniai komandose atliko kūrybines užduotis. Ketvirtadienį garsiai skaitėme ir aptarėme  Antoine de Saint-Exupery “Mažąjį princą“.

Įsivertinimo duomenys

 

2019 metai

Mokyklos veiklos vertinimas >>>

Nacionalinė švietimo agentūra. Tėvų, globėjų apklausa 2019 >>>

Nacionalinė švietimo agentūra. Mokinių apklausa 2019 >>>

 

 

 

 

Garbės galerija

Gintaras Diržauskas

UAB "Utenos šilumos tinklai" direktorius.

Algirdas Gaižutis 

Lietuvos edukologijos (buv. Pedagoginio) universiteto rektorius.

Algirdas Grašys

Lietuvos nusipelnęs artistas.

Ferdinandas Jakšys

Lietuvos teatro aktorius, teatro režisierius.

Alvydas Katinas

Utenos rajono savivaldybės meras.

Albinas Kazanavičius

UAB "Utenos gelžbetonis" generalinis direktorius.

Vytautas Račickas

Prozininkas, redaktorius, vienas žymesnių vaikų rašytojų Lietuvoje.

Vytautas Jonas Sirvydis

Širdies chirurgas, profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, akademikas, VU Širdies chirurgijos klinikos vedėjas, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordino kavalierius.

Arvydas Šaltenis

Dailininkas tapytojas, Lietuvos ir Vilniaus miesto savivaldybėspolitinis bei visuomenės veikėjas.

Saulius Šaltenis

Prozininkas, dramaturgas, publicistas, redaktorius, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras.

Vytautas Valiušis

Puodžių karalius, Utenos krašto keramikos meistras.

 

Karjeros ugdymas

 

Profesijų pasaulyje
„Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti", - byloja populiarus posakis. Bet kaip pasirinkti profesiją, jos neišbandžius ir nežinant, kas yra mėgstamas darbas? Pirmiausia, norint priimti tinkamus sprendimus, reikia gerai pažinti save, žinoti savo norus, gabumus, asmenybės savybes, gerai orientuotis profesijų pasaulyje. Padėti surasti atsakymus į šį klausimą sutiko Euroguidance ambasadorė Virginija Jaruševičiūtė, kuri atvyko į mūsų mokyklą ir su šeštos klasės mokiniais įdomiai ir turiningai vedė ugdymo karjerai popietę. Drauge su ambasadore mokiniai atliko įvairias užduotis, žaidė kūrybinius žaidimus, džiaugėsi prizais.

 

Vasario 25 d. mūsų mokyklos aštuntos klasės mokiniai lankėsi Utenos RPM centre. Mokiniai apžiūrėjo praktinio mokymo laboratorijas, maisto pramonės cechus. Susipažino su automobilių mechaniko, apdailininko (statybininko), maisto pramonės darbuotojo, virėjo, staliaus specialybėmis. Jie įsitikino, kad tikslinga ir patogu tęsti mokslus profesiniame centre gimtajame Utenos mieste.

 

Įdomus profesijų pasaulis

Birželio 17 d. mūsų mokykloje vyko integruotos UK ir Žmogaus saugos, IT pamokos 5 ir 8b klasėse. Mokiniai, atlikdami komandines užduotis, turėjo galimybes iš arčiau susipažinti su profesijų įvairove. Jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Angelė Snieguolė Malinauskienė mokinius supažindino su Jaunimo darbo centro teikiamomis paslaugomis, su karjeros žingsniais. Mokiniai atliko savęs pažinimo užduotis, dalyvavo protmūšyje.

 

 

Šeštokų išvyka pas ugniagesius
Gegužės 2 dieną mūsų mokyklos šeštokai dalyvavo atvirų durų renginyje Utenos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mokiniai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija. Ugniagesiai gelbėtojai mokiniams demonstravo techniką, įrangą , paaiškino apie gaisrinės saugos svarbą, pagrindines saugaus elgesio taisykles, veiksmus kilus gaisrui . Mokiniams šios žinios pravers kuriant saugią pilietinę visuomenę, gal paskatins rinktis ugniagesio-gelbėtojo profesiją.

 

2019 m. kovo 14 d. mūsų mokyklos 8a ir 8b klasės mokiniai lankėsi Utenos RPM centre. Aštuntokams buvo papasakota apie čia rengiamas automobilių mechaniko, apdailininko (statybininko), maisto pramonės darbuotojo, virėjo, staliaus ir kitas specialybes. Mokiniai sužinojo apie galimybę mokymo centrą pasirinkti jau nuo devintos klasės, stažuotes užsienyje, jie aplankė praktinio mokymo laboratorijas, maisto pramonės cechus.

 

2018 m. rugsėjo 11 d. Utenoje vyko edukacinis-pramoginis renginys „PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATEITIES KARJERA!" Mūsų mokyklos septintokai susipažino su profesinio mokymo ateities perspektyvomis, karjeros galimybėmis, verslo įmonėse naudojamomis inovatyviomis technologijomis. Mokiniai turėjo galimybes apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir išbandyti profesijas „gyvai". Virėjai, padavėjai ir barmenai visus renginio dalyvius vaišino obuolių pyragu, arbata. 

Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse

Birželio mėn. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo respublikinėje iniciatyvoje ,,Šok į tėvų klumpes“. Šios dienos veiklų tikslas – suteikti progą mokiniams artimiau susipažinti su tėvų ir artimųjų darbovietėmis bei jose esančiomis profesijomis, plėtoti savo karjeros kompetencijas, sudaryti sąlygas tėvams įsitraukti į ugdymo procesą. Penktos klasės mokiniai lankėsi Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“, kuriame dirba vienos mokinės mama .Savo studijoje „Mezgimo manija“ ji papasakojo apie tekstilininko profesiją, parodė ir leido išbandyti mezgimo įrenginius .Šeštos klasės mokiniai vyko į Utenos kultūros centrą. Čia jie turėjo galimybes pažvelgti į scenos užkulisius, susipažinti su centro vykdoma veikla, plačiau sužinoti apie lėlininko ir choreografo profesijas. Smagu buvo visiems pašokti ir pasiklausyti klasės draugės grojimo, dainavimo. Pirmos klasės mokiniai turėjo puikią progą Utenos kino namuose susipažinti su radijo laidų vedėjo profesija.

Dėkojame mokinių tėveliams už bendradarbiavimą ir nuoširdų priėmimą. Džiaugiamės, kad iniciatyva pavyko, tikrai buvo naudinga ,,pasimatuoti“ tėvų profesijas.

Aštuntokų išvyka į Alantos technologijos ir verslo mokyklą


2018 m. gegužės 10 d. mūsų mokyklos aštuntų klasių mokiniai vyko į Alantos technologijos ir verslo mokyklą. Išklausę paskaitą, mokiniai lankėsi mokyklos sektoriniame praktinio mokymo centre, mokomajame ūkyje, dvare. Mokiniai buvo supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, bitininkyste, jų produktais. Taip pat sužinojo apie gyvulininkystės specialistų rengimą, darbo šioje srityje galimybes.

 

7b klasės išvyka į Utenos kolegiją

Balandžio 23 d. mūsų mokyklos moksleiviai buvo pakviesti  į mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) srities atradimų savaitės užsiėmimus Utenos kolegijoje. Septintokai  galėjo išbandyti savo jėgas robotų kovose ir 3D kūryboje.

Aštuntokų išvyka į URPMC


2018 m. kovo 22 dieną Utenos profesiniame mokymo centre lankėsi 8a mokiniai. Mokyklos skyriaus vedėja papasakojo apie mokymo programas, galimybę pasirinkti mokymo centrą jau nuo devintos klasės. Įdomiausia ekskursijos dalis – „gyva" technologijų pamoka. Vaikinams profesijos mokytojai pasakojo, kokių savybių turi turėti būsimasis automobilių mechanikas, rodė, kaip atliekami automobilio techninio aptarnavimo ir remonto darbai, kaip dirbama su įvairia diagnostine įranga. Mergaitės darbavosi mokomajame viešbutyje – jos mokėsi lankstyti servetėles ir serviruoti stalą. Mokiniai suprato, jog kiekvienas darbas reikalauja kantrybės ir stropumo, tų savybių, kurias žmogus ugdosi kasdieninėje veikloje.

Karjeros savaitė mūsų mokykloje

Balandžio 4 d. 6a, 8b klasių mokiniai, besidomintys odontologo  profesija, lankėsi  Utenos kolegijos  odontologijos kabinete, susipažino su odontologo, burnos higienisto, odontologo padėjėjo,  slaugytojo profesijomis. Dėkojame Utenos kolegijos bendruomenei už  nuoširdų bendradarbiavimą.

Balandžio 5 d. mokykloje lankėsi  lopšelio-darželio „Voveraitė“  psichologė D. Šarkiūnienė, ji  mokiniams papasakojo apie psichologo profesiją, atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus, kalbėjo apie tarpusavio bendravimą, problemų sprendimą, psichologinę pagalbą.

Balandžio 6 d. 7a ir 7b klasių atstovai vyko į Utenos kolegiją  verslo ir technologijų fakultetą, kur susipažino su automatinio valdymo sistemų inžinieriaus profesija. Mokiniai  turėjo progą išbandyti įvairią šiuolaikinę įrangą, mobilųjį robotą.

Balandžio 6 d. 8b klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Jaunimo centro darbo vedėja V. Jaruševičiūte. Mokiniams buvo pristatytas įsidarbinimo galimybių barometras Utenoje ir Lietuvoje. Viešnia papasakojo apie savanorystės  naudą  ir  pakvietė pažaisti smagų žaidimą apie gerąsias  asmenines savybes.

Balandžio 7d. 7b kl. mokiniai vyko į URPM centrą. Apžiūrėję mokymo centrą ir pasiklausę specialybių pristatymo, moksleiviai  buvo pakviesti į praktinę veiklą.  Automobilių dirbtuvėse pamoką vedė profesijos mokytojas Jonas Bivainis. Smagiausia buvo patiems išardyti automobilio variklį. Mokiniai įsitikino, kad ši mokykla  yra stipri savo praktinio mokymo baze ir patraukliu mokymu.  

 

Atvirų durų diena Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate

Kovo 9 dieną mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai dalyvavo atvirų durų dienoje Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Susirinkusiems jaunuoliams buvo pristatyta policijos veikla ir pareigūno profesija. Mokiniams buvo išsamiai papasakota, kur ir kaip jie gali mokytis šios profesijos. Policijos komisariato kieme apsilankiusiųjų laukė pareigūnai, kurie supažindino su specialiojo automobilio, naudojamo Kelių policijos pareigūnų, galimybėmis. Mokiniai turėjo progą apžiūrėti tarnybinį automobilį, jame esančią amuniciją.

Pažintis su kosmetologės ir programuotojo profesijomis

Lapkričio 17 dieną 7a klasės mergaitės susipažino su kosmetologės profesija, o berniukai su - programuotojo. Mergaitės dalyvavo susitikime su kosmetologe Rasa, kuri papasakojo mergaitėms apie odos priežiūrą paauglystėje, kosmetikos priemonių naudojimą bei kosmetologės darbo ypatumus. Tuo tarpu berniukai sužinojo, kur galima mokytis programuotojo specialybės ir išbandė praktiškai programuotojo darbą kompiuterių klasėje.

7a klasės išvyka į Utenos rajono apylinkės teismą

Spalio 28 dieną 7a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Jolita Kraujaliene lankėsi Utenos rajono apylinkės teisme. Mokiniai buvo supažindinti su įstaigos veikimu, aplankė posėdžių salę, susipažino su teisėjo, advokato, prokuroro darbo ir profesijos ypatybėmis, išbandė teisiamiesiems skirtą suolą, sužinojo, kaip vyksta posėdžiai. Aplankė teismo archyvą, kur išgirdo, kaip tvarkomos bylos. Išvyką padėjo organizuoti 7a klasės mokinės Gretos mama.

6b klasės išvyka į Utenos regiono kelius

Spalio 21 dieną 6b klasės mokiniai drauge su auklėtoja Laura Araminaite įdomiai leido laiką išvykoje į Utenos regiono kelius. Mokiniai buvo supažindinti ne tik su eismo taisyklėmis, bet ir su vairuotojo, inžinieriaus, ekonomisto profesijomis. Moksleiviai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus ir pilni įspūdžių bei dovanų grįžo namo. 

 Išvyka į nardymo centrą Sudeikiuose


Rugsėjo mėn. mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Utenos nardymo centre Sudeikiuose. Aplinkosaugininkas B. Vygelis supažindino penktokus su aplinkosaugininko ir nardymo instruktoriaus profesijomis. Mokiniai apžiūrėjo nardymo įrangą. Smagiai pasiplaukioję katamaranu ir peržiūrėję filmą, jie aptarė šių įdomių profesijų ypatumus.

5a profesinio veiklinimo išvykos

Balandžio 14 d. 5a klasės mokiniai lankėsi Utenos leidykloje „Indra". Mokiniai susipažino su užsakymo vykdymo procesu nuo užsakymo priėmimo, gamybos iki realizavimo, sužinojo, kokių profesijų žmonės dirba šioje įmonėje. Leidykloje-spaustuvėje stebėjo sudėtingų šiuolaikiškų spaudos mašinų, spausdinančių įmonėms kalendorius, knygas, katalogus, bukletus, skrajutes, vizitines korteles, įvairių formų pakuotes, darbą. Dėkojame vadovei Žanetai Kibickienei už dovanas, įdomią ir naudingą ekskursiją.Sekančią dieną penktokai vyko į Utenos Visuomenės sveikatos biurą, susipažino su šios įstaigos funkcijomis ir darbuotojais. Biuro specialistė pristatė vaizdines, mokomąsias priemones: girtumo akinius, rūkančiojo ir sveiko žmogaus plaučius, vaikišką antsvorį imituojančią liemenę, kraujagyslės modelį, rūkančio žmogaus burną, papasakojo apie sveiką mitybą. Visuomenės sveikatos specialistai tikisi, kad žinios ir įgūdžiai, kuriuos mokiniai įgijo susitikimo metu, padės apsispręsti renkantis profesiją, o svarbiausia – padės gyventi sveikiau.

 

Išvyka į URPM centrą 2016-02-PROFESINE


Vasario 23 dieną mūsų progimnazijos aštuntokai lankėsi Utenos regioniniame profesiniame mokymo centre. Mokiniai sužinojo apie mokymo programas, stažuotes užsienyje, popamokinę veiklą, galimybę pasirinkti mokymo centrą jau nuo devintos klasės. Jie apžiūrėjo modernias praktinio mokymo laboratorijas, aprūpintas pačia naujausia įranga. Mokiniai džiaugėsi įdomia ekskursija, kai kurie jų prisipažino, kad ateityje yra nusprendę stotį į profesinę mokyklą gimtajame Utenos mieste. 

 

Aštuntokai protų mūšyje 2016-02-12 09.56.41

Jaunimo darbo centro vedėja Virginija Jaruševičiūtė pakvietė mūsų mokyklos aštuntokus varžytis protų mūšyje, kur mokiniai turėjo galimybę geriau susipažinti su įvairiomis profesijomis, pasitikrinti savo žinias, įvertinti profesijos pažinimo svarbą sėkmingiems karjeros sprendimams priimti. 

 

 

  6a klasės išvyka į SEB banką

DSC 01466a klasės mokiniai, kartu su auklėtoja J.Kraujaliene ir profesinio veiklinimo koordinatore L.Sližiene, svečiavosi SEB banke. Kur banko valdytoja pristatė banko teikiamas paslaugas, papasakojo apie banke dirbančių darbuotojų darbo specifiką, reikalavimus ir kasdienybę.

 

 

DSC02913

7a klasės išvyka į UAB „Vytrolma"

UAB „Vytrolma" kolektyvas mokyklos septintokus pakvietė apsilankyti įmonėje, kurios specializacija – aukštos kokybės gaminių iš lakštinio plieno, skirtų statyboms ir statybų pramonei, gamyba. Kadangi 7a klasės branduolį sudaro berniukai, jiems ir buvo įdomiausia pamatyti, kokių specialybių žmonės čia dirba. Įmonėje įdiegta daug modernių įrengimų: karpymo, lankstymo staklės, greitaeigiai presai- perforatoriai, lazerinio pjovimo staklės ir kt. Todėl su šiais įrenginiais gali dirbti specialistai, turintys pakankamai žinių, norintys mokytis ir tobulėti. 

 

Ugdymo karjerai centras mokyklos bibliotekoje (17 kab.)

1. Siūlomos individualios ir grupinės konsultacijos mokiniams, kurių tikslas - tyrinėti įvairias karjeros galimybes, suteikti informaciją apie profesijas, studijas susijusias su individualiais interesais, polinkiais bei galimybėmis, padėti išsiaiškinti savo stipriąsias bei silpnąsias puses, polinkį į tam tikrą veiklą.
2. Teikiamos konsultacijos progimnazijos mokytojams, padedant jiems integruoti ugdymą karjerai į mokomuosius dalykus ir užtikrinti kokybišką karjeros paslaugų teikimą mokiniams.
3. Kaupiama ir teikiama informacija apie profesijas, mokymosi įstaigas, studijų, mokymo programas, mokoma rasti ir efektyviai naudoti informaciją, susijusią su ugdymu karjerai.

Skaityti daugiau...

5-8 klasių pasirenkamų dalykų tvarkaraštis

2014-01-moduliai 

 

5-8 klasių pamokų tvarkaraštis

2020-2021tvark.5-8  

Pradinių klasių pamokų tvarkaraštis

 

Tvarkaraščiai

 

 

 

 

 

  • 2-8 klasių konsultacijų tvarkaraštis

 

 

 

- Mokykla dirba penkias dienas per savaitę.

- I- VIII klasių mokslo metų skirstymas - pusmečiais.

 

 

2% parama

Gerbiami mokinių tėveliai, mokytojai ir visi rėmėjai,

Nuoširdžiai dėkojame, kad, pasinaudojote 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramos galimybe ir parėmėte mokyklą 2018 metais. Jūsų parama – paspirtis gerinti vaikų formaliojo ir neformaliojo ugdymo kokybę, mokytojų darbo sąlygas, atnaujinti ir modernizuoti edukacines ir mokymo(si) aplinkas.
2016 m. mokykla gavo 689,06 Eur, 2017 m. – 772 Eur., 2018 m. – 600,26 Eur. Taupydami ir iš anksčiau gautą paramą, nupirkome šiais metais mokyklai interaktyvią sistemą už 2399 Eur.

Būtume dėkingi, jei ir šiais metais 2 proc. GPM sumos paskirtumėte Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijai.

Prašome iki 2019 metų balandžio 30 d. užpildyti Valstybinės mokesčių inspekcijos formą FR0512 forma (02 versija) ir pasirinktinai:

1.  elektroniniu būdu (per naudojamo elektroninio banko prieigą) adresu: http://deklaravimas.vmi.lt;

2. pristatyti ją Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skyriams – Maironio 9, Utena arba VMI skyriams pagal gyvenamąją vietą;

VMI teritorinių skyrių kontaktinius duomenis ir pašto adresus galima rasti internete adresu: http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1003742

 

                     Pateikiame keletą prašymo užpildymo punktų:

Mokestinis laikotarpis - 2018 m.

Mokyklos kodas – 190181786

Paramos gavėjo pavadinimas – Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija

Buveinės adresas – J. Basanavičiaus 32, Utena LT-28140

Jei jau paaukojote 2 proc. kitoms įstaigoms, bet visada norėjote paremti ir savo mokyklą (užtektų ir 1 proc.). Jums tereikia iš naujo užpildyti paramos FR0512 formą, joje pažymint „Patikslinta“.

Nuoširdžiai prašome atsiliepti į šį kvietimą.

Pagarbiai

Mokyklos administracija

Informacija tėvams

 

Informacija, kaip elgtis susidūrus su COVID-19 >>

 

Socialinės paramos mokiniams teikimo tvarkos aprašas >> 

Nemokamo mokinių maitinimo organizavimas karantino metu >>

 

Nacionalinės švietimo agentūros Švietimo pagalbos departamento Psichologijos skyriaus specialistai parengė atmintinę mokiniams „Kaip tu gali padėti sau!", kurioje pateikiama informacija, kaip mokiniai gali pasirūpinti savimi ir savo emocine gerove karantino metu. Atmintinė visada pasiekiama Nacionalinės švietimo agentūros interneto puslapyje skiltyje Rekomendacijos".

 

DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2019 M. GRUODŽIO 19 D. SPRENDIMO NR. TS-326 „DĖL ATLYGINIMO UŽ VAIKŲ, UGDOMŲ PAGAL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS, IŠLAIKYMĄ UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE NUSTATYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO" PAKEITIMO >>>

 

„Renkuosi mokyti" ir VŠĮ „Mokyklų tobulinimo centras" R E K O M E N D A C I J O S 

Utenos švietimo centro darbo organizavimas karantino sąlygomis >>>

Lietuvos policijos informacija „Vaikų seksualinė prievarta ar išnaudojimas internete" >>>

 

VALGIARAŠČIAI:

Rapolo Šaltenio progimnazijos;  

Rapolo Šaltenio progimnazijos Antalgės skyriaus;

Rapolo Šaltenio progimnazijos Pakalnių skyriaus

Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašas  2018 m. >> 

 

DĖL PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ NAUDOJIMO 

 

Patarimai pirmoko tėvams: ką ir kaip rinktis mokyklai

10 žingsnių kuriant sveikus vaiko naudojimosi internetu įpročius 

Įprotis daryti namų darbus turi būti suformuotas tėvų 

 

DĖL DRAUDIMO NEPILNAMEČIAMS RŪKYTI IR TURĖTI RŪKALŲ

Informacija tėvams apie elektronines cigaretes: išsigelbėjimas ar nauja grėsmė?

 

 

    „Kaip išgyvendinti patyčias?“. Praktiniai patarimai

 

 

Joomla 3.0 templates
Sunday the 24th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt