Kovo 24 – 30 dienomis jau penktą kartą Lietuvoje startavo iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

2014-04-04 d.

Skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Projekto iniciatorė emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija". Mūsų mokyklos bendruomenė užsiregistravo svetainėje www.bepatyciu.lt ir dalyvavo šioje akcijoje. „Veiksmo savaite BE PATYČIŲ" siekėme parodyti, kad patyčioms mokykloje neturi likti vietos, kad patyčios turi liautis ir kad skriaudėjai labai aiškiai pamatytų, jog yra daugybė žmonių, kurie nepalaiko kitų skaudinimo.

Pagrindinis šios savaitės tikslas atskleisti suaugusiųjų vaidmens svarbą ir parodyti, kad vaikai neturi likti vieni spręsti patyčių problemas, tačiau visi vieningai turime laikytis susitarimų ir elgtis pagal nurodytas taisykles. Šią savaitę laiką mokykloje norėjosi leisti kitaip, todėl „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ" papildėme keliais reikalavimais: 5 dienos – 5 skirtingi aprangos kodai, 5 geri darbai. Aprangos kodas – tai kiekvienos savaitės dienos sutarta dominuojanti spalva, kurią mokyklos moksleiviai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai privalėjo parodyti apranga ir jos detalėmis. Penki geri darbai, kuriuos vaikai turėjo atlikti per penkias dienas. Taip pat šią savaitę mokiniai kartu su auklėtojomis kūrė „Draugystės knygą", kurioje atskleidė draugystės ir bendravimo temos. Vaikų grupė prieš smurtą parengė 4 ir 5b klasės mokiniams spektakliuką „Tu esi ypatingas" ir kartu stebėjo filmą „Nekentėk tyloje" bei organizavo jo aptarimą.
„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ" netapo tik žodžiais. Džiugu, kad mokyklos bendruomenė į savo širdis įsileido didžiausias vertybes: toleranciją, supratimą, draugiškumą bei meilę kitam.

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Thursday the 17th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt