Kovo 4 d. visi susirinko į Kaziuko mugę

2015-03-09 d.

Jau vasario mėnesį visi Rapolo Šaltenio progimnazijos pradinukai ima ruoštis Kaziuko mugei. Kartu su mokytojomis mokykloje ir tėveliais namuose kurpia, planuoja, meistrauja, kad kovo 4-ąją mokyklos koridoriais nusidriektų prekystaliai su daugybe darbelių. Galvą tenka gerokai pasukti – kuo patrauksi pirkėjų akį, kaip prekę pasiūlysi, kuo ji išsiskirs iš kitų ir kaip ją supakuosi?

Jaunieji meistrai, skambant liaudiškai muzikai, mokosi pardavimo, prekių siūlymo meno. Tapę pirkėjais mokosi nepasimesti prekių gausoje ir išsirinkti tai, kas reikalinga. Sunku tai padaryti kai ant stalų puikuojasi iš smulkių karoliukų suverti papuošalai, megztos riešinės, nertos ar karpytos servetėlės, atvirukai, piešiniai, šalikėliai, stalo dekoracijos, dailūs krepšeliai, gėlės ir patys įvairiausi suvenyrai. Pirkėjais tampa ne tik mokytojos ir vyresnieji 5-8 klasių mokiniai, bet ir mokinių tėveliai bei seneliai. Smagu pamatyti savo vaikus ar anūkus išdidžiai siūlančius savo darbus.

Mugės šurmulio išvargintus, kamuojamus troškulio ir alkio pirkėjus suvilioja gardūs kavos ir skanėstų aromatai sklindantys iš „Ketvirtokų kavinės“. Kaip pačioje tikriausioje kavinėje, jus pasitinka paslaugūs padavėjai. Dirba joje ir kasininkas, ir indų plovėjai, ir maisto ruošėjai, ir net pora apsaugininkų. Saugu, smagu ir labai skanu. Užsuk, pavalgyk, atsigaivink ledais, numalšink troškulį Aukštaitijos pievose rinktų vaistažolių arbata ir vėl skubėk į mugę! Vienos dienos kavinės idėja gimė dar 2004 metasi ir tapo tradicine. Jaunieji verslininkai išbando savo jėgas praktikoje panaudodami karjeros ugdymo žinias.

Džiugu, kad ši šventinė mugė tapo ne tik pradinukų, bet visos mokyklos bendruomenės švente bei dar viena smagia gyvenimo pamoka, kurios metu ugdomos bendrosios ir asmeninės kompetencijos.

Mokytoja Diana Kraujalienė

Saturday the 19th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt