website

Naujienos

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015

Spausdinti
2015-04-06 d.

Kovo 23 – 29 dienomis jau šeštą kartą Lietuvoje startavo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015“, skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Projekto iniciatorė emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija". Mūsų mokyklos bendruomenė užsiregistravo svetainėje www.bepatyciu.lt ir dalyvavo šioje akcijoje.

„Veiksmo savaite BE PATYČIŲ“ siekėme daugiau dėmesio skirti draugiškam ir pagarbiam bendravimui bei elektroninių patyčių sprendimui  ir saugumui internete, siūlėme paaugliams atkreipti dėmesį į savo elgesį socialiniuose tinklapiuose, kai  nesusimąstant yra skatinamos patyčios ir prisidedama prie jų sklaidos. Šią savaitę laiką mokykloje norėjosi leisti kitaip,  todėl „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ papildėme keliais reikalavimais: 5 dienos – 5 skirtingi aprangos kodai, 5 geri darbai. Aprangos kodas – tai kiekvienos savaitės dienos sutarta dominuojanti spalva, kurią mokyklos moksleiviai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai privalėjo parodyti apranga ir jos detalėmis. Žinoma, šis aprangos kodas didžiausią džiaugsmą kėlė mokyklos mažiausiems mokinukams. Buvo padaryta ir daug gerų darbų: mokiniai stengėsi būti   mandagiais, elegantiškais ir solidariais, atsiprašyti jei elgėsi nederamai, reikšti pagarbą ir komplimentus. Taip pat šią savaitę  mokiniai kartu su auklėtojomis  organizavo ilgųjų pertraukų metu įvairius žaidimus: protų mūšį, šokliuką, žiedo dalybas, užduočių skrynutę, žaidimus su balionais, švilpuką, stalo žaidimus ir t.t. Klasių valandėlių metu buvo organizuojamos edukacinių filmų peržiūros Patyčios gali ir turi liautis“, „Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai!”, Neprižiūrima virtuali erdvė – ginklas vaiko rankose“, „Elektroninės patyčios. Ar žinai, kaip jas sustabdyti?“ (www.vaikulinija.lt) bei užsiėmimus, skirtus elektroninių patyčių temai aptarti.

 „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ netapo tik žodžiais. Tikimės, jog geros emocijos ir išsakytos mintys bei atlikti geri darbai, prisidės prie patyčių problemos sprendimo mūsų mokyklos bendruomenėje.

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Joomla 3.0 templates
Sunday the 12th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt