website

Naujienos

2012 m. birželio 7d. „Draugiška mokykla"

Spausdinti
2012-06-07 d.

P60700942012 m. birželio 7-ąją mokykloje vyko renginys „Draugiška mokykla". Renginys skirtas draugiškos, saugios aplinkos mokykloje kūrimui.
„Draugiškos mokyklos" tikslas - mokyti atpažinti patyčias mokykloje, užkirsti joms kelią ir atkreipti dėmesį į draugiškų, pagarbių santykių naudą mokiniams, aktyviais metodais pasisakyti prieš smurtą; tokiu būdu atsiras galimybė suvokti atsakomybę už savo veiksmus. Į renginį buvo pakviesti ir kitų įstaigų specialistai tai: VO „Gelbėkit vaikus" pirmininkė D. Beikuvienė, Europos informacijos centro vadybininkė V. Ginaitienė, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistas Rimvydas Eidietis, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio apylinkės inspektorė D. Maselskienė su komanda, Utenos Šaulių rinktinės kuopos vadas V. Juotka, jaunimo organizacijos UVJOS „Apskritasis stalas" prezidentas K. Kazlauskas, kurie bendravo su mokiniais.

Šių specialistu atvykimu siekėme draugiško bendradarbiavimo ir jų misija buvo skirta pateikti mokiniams informaciją jiems svarbiais klausimais ir siekti pokyčių, kurie gerintų mokinių (jaunimo) veiklos sąlygas. Po bendravimo su specialistais 6 – 8 ir 10 klasių mokiniai ruošėsi renginiui, sprendė įvairias užduotis: galvojo draugiškumo simbolį, kūrė socialinę reklamą prieš patyčias, vaidino įvairias situacijas, atlikinėjo improvizacinę užduotį, t.y. kūrė ketureilį apie draugus, draugystę, pagarbą, toleranciją ir vėliau jį pateikė repo stiliumi bei sprendė viktorinos užduotis apie patyčias bei mėgino atsakyti į klausimą kaip galima būtų ir kaip reikėtų padėti vaikams, patiriantiems patyčias. Renginio pabaigoje dalyviai pasidalino profesionaliausios, kūrybiškiausios, draugiškiausios, originaliausios, išmintingiausios ir linksmiausios klasės titulus. Nominacijas skyrė komisija: mokytojos R. Semėnienė ir R. Panavienė bei socialinė pedagogė R. Maniušienė.
Renginys parodė, kad gerumas nėra DEFICITAS, reikia tik norėti, pasistengti ir tikėti, kad žmonės, kurie eina viena kryptimi, gali pasiekti savo tikslą greičiau ir lengviau, nes jie keliauja pasitikėdami vieni kitais.

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė


Joomla 3.0 templates
Tuesday the 21st. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt