Minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną – kartu kūrėme TOLERANCIJOS MOZAIKĄ!

2015-12-03 d.

2015-tolerancijos-padeka

Lapkričio 16 dieną mokykloje buvo paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Mokykla atsiliepė į Tarptautinės komisijos narių ir sovietinio okupacijų režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą, kurie jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis buvo MOZAIKA. Į Tolerancijos dienos paminėjimą aktyviai įsitraukė mokyklos mokytojai, visi mokiniai. Juk kuo anksčiau vaikai supras tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Pasitikdami Tolerancijos dieną pirmiausia su mokiniais klasių valandėlių metu buvo aptarta žodžio „tolerancija" prasmė ir reikšmė, diskutuota tema, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena. Su vyresnių klasių mokiniais buvo ieškota ir aptarta XX amžiaus istorijos pavyzdžiai, susiję su netolerancija kitai tautai, religijai, kitokioms pažiūroms, analizuota, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam. Tuomet buvo imtasi kūrybinio darbo - dailės pamokų metu mokiniai piešė veidukus. Tolerancijos veidų mozaika papuošėme savo mokyklą. Taip pat mokykloje vyko ir Tolerantiškiausio mokinio rinkimai. Jais buvo išrinki: Ignas Kazickas, Rusnė Matelytė, Karina Bondarčiuk, Karolina Laučiūtė, Pijus Bilinskas, Gabija Kavolėlytė, Renatas Januškevičius, Naglis Vidžiūnas, Rimantė Mameniškytė, Karolina Vanagaitė ir Miglė Vidžiūnaitė. Sveikiname šiuos mokinius!
Pasaulyje gyvena skirtingi žmonės – juodaodžiai, baltaodžiai, katalikai, budistai, musulmonai, vyrai ir moterys... Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Mūsų pagamintos Tolerancijos veidų mozaikos tegu būna simbolis, jungiantis skirtingus žmones.

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Thursday the 17th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt