website

Naujienos

Penktasis Comenius partnerių susitikimas Plouarzel mieste (Prancūzijoje)

Spausdinti
2012-10-22 d.

DSC08199Spalio 13-18 d. Plouarzel mieste įvyko penktasis Comenius partnerių susitikimas. Šiame susitikime mūsų mokyklai  
atstovavo 3 mokiniai – Mantas Andrašius, Viltė Subačiūtė, Evaldas Kairys ir dvi mokytojos - Džiuginta Kažukauskaitė ir Elina Barzdienė.  Šių metų gegužės mėnesį Mantas, Viltė ir Evaldas dalyvavo konkurse „Pažink Europą“ ir  įtemptoje kovoje laimėjo kelialapius į Prancūziją. Prancūzų partneriai paruošė įdomią ir turiningą susitikimo programą. Lietuvaičiams  netrūko nei šiltų orų, nei  įspūdingų  gamtos vaizdų, nei skanių prancūziškų patiekalų bei nuoširdžių bretonų pašnekesių. 

 

 

 

 

 

Plouarzel miestas randasi Bretanės regione, netoli Atlanto vandenyno. Bretanės istorija skaičiuoja ilgus šimtmečius, o unikali Bretonų kalba ir kultūra yra rūpestingai  puoselėjama vietinių gyventojų. Plouarzel pradinėje mokykloje mokosi apie 250 vaikų nuo 5 iki 11 metų. Visi dalykai  mokiniams yra dėstomi bretonų bei prancūzų kalbomis. Mokiniai, jų tėvai ir mokytojai,  bandydami ištarti lietuviškus sveikinimus, pasitiko mūsų atstovus savo žemėje.  Po ilgos kelionės Comenius partneriai buvo svetingai pakviesti į tradicinį mokyklos bendruomenės renginį. Mokyklos sporto salėje  mokiniai  su savo tėvais  pristatė savo  kraštą, miestą, mokyklą. Svečiai stebėjo kaip gaminami  bretonų tradiciniai patiekalai ir  čia pat vietoje jais vaišinosi. Visas keturias viešnagės dienas lydėjo bretonų tradicinė muzika, dainos ir  šokiai. Ne tik bretonų svetingumas sužavėjo visus, bet ir jų nuostabus kraštovaizdis - didingas Atlanto vandenynas, nebylios stačios uolos,  tvarkingai išdirbti laukai, jaukūs akmeniniai nameliai, išdidūs švyturiai. Comenius partneriai lankėsi  Bresto įlankoje, kurioje įsteigtas regioninis gamtos draustinis.  Parko darbuotojai supažindino svečius su Bresto regiono flora ir fauna. Teko   stebėti   retus paukščius gyvenančius  įlankos pakrantėje, o taip pat tirti vandenyno dugną  atoslūgio metu. Susitikimo metu buvo pristatyti Europos natūralios gamtos kalendorius, patobulintas daugiakalbis žodynas, papildytas projekto puslapis, aptartas stalo žaidimas apie Europos gamtą. 

Joomla 3.0 templates
Monday the 25th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt