Mokykloje buvo minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

2016-05-18 d.

Mokykloje buvo matuojamas triukšmo lygis ir su mokinių taryba sudarytas triukšmo barometras.

Žmogaus ausis yra prisitaikiusi prie 35-55 decibelų intensyvumo garsų [30 Db - tylus pokalbis, Db - vidutinis triukšmas namuose, 50Db - įprastinis pokalbis].
Triukšmas ypač kenkia vaikams ir jaunuoliams. Jų klausa yra jautresnė triukšmui, todėl ji greičiau pažeidžiama. Ypač populiaru jaunimo tarpe tapo ausinukų klausimasis. Garsu triukšmas žudo vidinės ausų dalies plaukelių, kurie absorbuoja ir padeda apdoroti garso signalus, ląsteles. Senatvėje šios ląstelės žūna palaipsniui, tačiau buvimas garsaus triukšmo aplinkoje šį procesą paspartina. Triukšmas trukdo darbui, poilsiui, neigiamai veikia žmonių sveikatą. Triukšmo poveikyje organizmui labiausiai veikiama CNS: galvos skausmai, svaigimas, blogėja atmintis, sutrinka miegas. Šie pakitimai išsivysto ankščiau, nei sutrinka klausa.

Tuesday the 22nd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt