Mokykloje lapkričio 19-ąją paminėta Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena

2012-11-20 d.

Minint Geltonojo kaspino dieną, buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad smurto prieš vaikus atvejų nutylėti negalima ir būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad vaikas visuomet jaustųsi saugus, orus ir gerbiamas.

Mokykloje šią dieną vyko veikla: jau ryte į mokyklą atvykę kelių policijos atstovai sveikino vaikus ir linkėjo jiems saugios, draugiškos dienos. Vėliau vaikų grupė prieš smurtą „Gerumo kibirkštėlė“ vaikams mokykloje užsegė emblemas „Ištiesk gerumo ranką“ ir dalino lankstinukus  „Augink atsakingai“, kuriuos mokiniai turėjo parnešti savo tėveliams. Per pertraukas vaikai kūrė gerumo medį ir dalyvavo akcijoje „Ačiū ir atsiprašau“. Vaikai, mokytojai galėjo į dėžutę įmesti padėkos ar atsiprašymo laišką bet kuriam bendruomenės nariui. Šiandien klasėse vyko pokalbiai tema „Diena be smurto prieš vaikus“, kurių metu mokiniai aptarė, diskutavo mokinių tarpusavio santykių klausimais. Šią dieną mokyklos kabinetų durys buvo papuoštos geltonais kaspinais, kurie simbolizavo pasipriešinimą vaikų smurtui.

Pasak mokykloje dirbančių darbuotojų, smurtas ne tik gniuždo vaikus, bet ir moko agresyvaus elgesio, kurį vėliau neretai perkeliame į savo aplinką. Todėl turime ugdyti visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus, skatinti visus būti aktyvesniais kovojant su šiuo reiškiniu, taip pat skirti kuo daugiau dėmesio vieni kitiems, rodyti tinkamą pavyzdį, kaip elgtis, bendrauti be prievartos. Vienas efektyviausių smurto prieš vaikus problemos sprendimo būdų – tai požiūrio į smurtą keitimas: „Siekiant keisti visuomenės požiūrį į smurtą prieš vaikus, reikia kuo daugiau viešai kalbėti apie šią problemą, šviesti žmones apie vaikų patiriamą smurtą, jo pasekmes. Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena – tai dar viena puiki proga atkreipti dėmesį į šį opų klausimą".

Smurto problema yra ypatingai aktuali. Kaip ją spręsti – turėtų būti kiekvieno iš mūsų rūpestis. Juk kiekvienas vaikas turi teisę į saugią aplinką. Tik mūsų visų nepakantumas smurtautojo elgesiui gali šią problemą spręsti efektyviai. Nebūkime abejingi.

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Saturday the 19th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt