website

Naujienos

Kvietimas 10 – 14 metų mokiniams dalyvauti Vaiko emocinių kompetencijų ugdymo programoje

Spausdinti
2012-12-16 d.

 Emocijos ir emociniai gebėjimai pradeda vystytis kartu su žmogaus atėjimu į šį pasaulį. Esant normaliai raidai ikimokyklinio amžiaus vaikai jau geba atpažinti kitų žmonių pagrindines emocijas, toliau vystosi gebėjimas atpažinti ir sudėtines emocijas, reguliuoti savo emocines reakcijas. Vaiko emocinės kompetencijos vystymuisi ypatingos reikšmės turi bendravimas šeimoje, tarpusavio santykių kokybė, saugi ir palaikanti aplinka.

 

Mokslininkai nustatė, kad vaikai stokojantys emocinės kompetencijos pasižymi prastesne akademine adaptacija (blogiau mokosi, praleidinėja pamokas). Šie vaikai patiria sunkumų atpažįstant bendraamžių ir valdant savo emocijas, o tai juos skatina elgtis agresyviai. Kaip šios problemos sprendimą mokykloje yra organizuojami vaiko emocijų išraiškos kontrolės (VEIK) užsiėmimai. Jie skirti 10 – 14 metų vaikams.  

VEIK modelis gali:

  • Padėti vaikams suprasti, kad yra ryšys tarp minčių, jausmų ir elgesio;
  • mokyti vaikus stebėti savo emocines būsenas, atpažinti ir įvardinti jausmus, fiziologinius jausmų signalus;
  • stiprinti savitvardą ir impulsų kontrolę, parodant būdus, kaip galima nukreipti impulsyvų elgesį socialiai priimtina linkme;
  • mokyti laikytis ribų;
  • ugdyti atsparumą stresui;
  • lavinti gebėjimą suprasti kitus žmones, mokyti atjausti (tam reikia išmokti klausytis kitų);
  • keisti nepriimtiną elgesį tinkamu;
  • ugdyti moralinę atsakomybę;
  • mokyti ieškoti tinkamų problemų sprendimų.

Grupės dalyvių skaičius: nuo 6 iki 10 vaikų.
Grupės užsiėmimus planuojama pradėti vesti nuo sausio 14 dienos. Užsiėmimai vyks du kartus per savaitę, po dvi valandas (iš viso 33 užsiėmimai vaikams). Jie vyks po pamokų  Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje.
Grupės užsiėmimus ves mokyklos socialinė pedagogė Rasa Maniušienė.
Dėl papildomos informacijos tėveliai gali teirautis  telefonu  8389 55481 arba atvykti į mokyklą pas socialinę pedagogę.

Joomla 3.0 templates
Saturday the 11th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt