Gegužės 25-26 dienomis IT mokytoja Jolita Kraujalienė su iKlasės draugais lankėsi Tartu Erakool mokykloje

2017-06-05 d.

Tai mokykla, kurioje kiekvienas mokinys bei mokytojas turi savo planšetę „iPad", kaip asmeninį mokymo(si) įrenginį, ir ja sėkmingai naudojasi ugdymo procese. Vis dėlto, ši mokykla stebina ne tik technologijų taikymu, bet ir drąsiais sprendimais, kurie išskiria šią mokyklą iš kitų Estijos ugdymo įstaigų ir padeda siekti itin aukštų rezultatų.
Tartu Erakool buvo pirmoji mokykla Estijoje, pasirinkusi kompanijos „Apple" produktus švietimui, o dabar jos pavyzdžiu seka šimtai kitų mokyklų šalyje. Džiugu, kad ir mūsų mokykla yrs įsigijusi keletą  „iPad" planšečių, kurias IT mokytoja naudoja pamokose. Vienas mokyklos įkūrėjų pasakojo, kad pasirinkti nebuvo taip lengva: jiems trūko žinių ir patirties, dėl to kilo abejonių, bet dabar jie gali drąsiai teigti, kad tai buvo geriausias sprendimas. Mokyklos mokytojai pabrėžė, kad labiausiai juos džiugina kompanijos „Apple" produktų techninis patvarumas, antra, žavi mokinių veikla, naudojantis planšetėmis „iPad": kūrybiniai darbai, mokinių motyvacijos augimas bei jų įsitraukimas į ugdymo proceso organizavimą siūlant naujas veiklas ir kt. Be to, mokytojai vertina edukacinius įrenginių sprendimus: galimybę transliuoti planšečių ekrano vaizdą per projektorių, saugumo nustatymus ir kt. Jei ne nuolatiniai mokymai mokytojams, technologijų diegimas mokykloje tikrai nebūtų toks sėkmingas – pabrėžė jie.

Dar vienas dalykas, kuris stebina šioje mokykloje – tai ypatinga aplinka. Klasėse visiškai nėra interaktyvių lentų, vietoje jų – televizoriai, kurie yra ir pigesni, ir geresnės raiškos, o visas interaktyvių lentų galimybes turi planšetės. Televizorių gausu ir mokyklos koridoriuose, juose transliuojama mokinių veikla, darbai, įspūdžiai. Visos durys į klases stiklinės, kad galima būtų stebėti veiklą pamokoje, o ugdymo procesas būtų atviresnis. Ten lankęsi Lietuvos mokytojai susižavėjo mokinių sėdėjimo vietomis: spalvotomis kėdėmis ant ratukų su dėklais kuprinei ir atlenkiamu staliuku. Vis dėlto, labiausiai visus pribloškė mokytojų kambarys, kurio interjeras, labiau priminė laisvalaikio, bet ne akademinę erdvę. Po mokyklą mus vedžioję mokiniai, pasakojo apie ją anglų bei rusų kalbomis ir mėgavosi procesu: akivaizdu, kad mokiniai myli savo mokyklą ir didžiuojasi ja.
Vizitą mokykloje užbaigė charizmatiško eksperto iš Jungtinės Karalystės Neil Emery pristatymas apie planšečių „iPad" galimybes organizuojant kūrybinę veiklą pamokoje. Ekspertas pademonstravo, kaip per 45 minutes sukurti kelis el. knygos puslapius naudojantis įvairiomis programėlėmis.
Po vizito mokykloje, apsilankėme mokslo ir technologijų centre „AHHAA", kuris sužavėjo daugelį įvairiais moksliniais sprendimais bei inovacijomis ir pažintine veikla, ypač ekspozicija apie žmogaus kūną. Be to, dieną prieš tai visi kelionės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Tartu miestu, klausydami gidės iš Lietuvos, Sigitos, pasakojimų, ne vieną privertusių šypsotis ir atrasti įdomių dalykų šiame studentų mieste.

Thursday the 17th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt