7a klasės išvyka „Piliakalnių pėdsakais Valstybės šimtmečio kryptimi“

2017-06-05 d.

Birželio 1 d. 7 a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Jolita Kraujaliene aplankė Anykščių rajono piliakalnius. Pirmiausia, vieną didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos Šeimyniškėlių Vorutos piliakalnį, kurį supa du gilūs slėniai, o jais teka Vorelio ir Volupio upeliai. Manoma, jog būtent čia stovėjusi karaliaus Mindaugo Vorutos pilis. Vėliau užsuko prie Liudiškių piliakalnio. Tyrimai rodo, kad III–V a. čia stovėjusi medinė gynybinė pilis. Po to aplankė Palatavio piliakalnį, kuris remiantis rašytiniais šaltiniais, siejamas su Mindaugo pilimi Latava ir Mindaugo karūnavimo vieta. Išvažiuodami iš Anykščių mokiniai spėjo užsukti ir prie antro pagal dydį Lietuvos riedulio — Puntuko, praeiti virš medžių vieninteliu Rytų Europoje Medžių lajų taku bei aplankyti J. Biliūno aprašytą „Laimės žiburį“.

Tuesday the 22nd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt