Išleistas mokinių piešinių ir eilėraščių rinkinys „Piliakalnių pėdsakais...“, skirtas Valstybės šimtmečiui paminėti

2017-11-03 d.

2017-piliakalniai2

2017-ieji Lietuvoje paskelbti Piliakalnių metais.
Mokykla, minėdama Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją organizavo projektą „Piliakalnių pėdsakais..." 5-8 klasių mokiniai vienu metu grafine raiška, panaudodami lietuvių liaudies simbolius ir ornamentus, interpretavo ir kūrė piešinius, eilėraščius piliakalnių kraštovaizdžio, Lietuvos istorijos tema.

Dailės mokytoja Daina Usevičienė sakė, kad tokios gausos eksponuojamų mokinių darbų dar neturėjusi. Parodoje dalyvavo visų mokinių piešiniai. Vėliau buvo sunku atrinkti pačius originaliausius grafikos kūrinėlius planuojamai knygelei išleisti. Mokytoja džiaugėsi, kad leidinį papildė lietuvių kalbos mokytojos Ritos Panavienės mokinių kurti eilėraščiai apie gimtąjį kraštą.
Smagu, kad paroda, pavadinta „Piliakalnių pėdsakais Valstybės šimtmečio kryptimi", toliau „keliauja". Dabar ji eksponuojama Utenos švietimo centre.
Ačiū Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrijai. Jos dėka maži - dideli mokinių pastebėjimai apie piliakalnių gyvenimą sutilpo į piešinių ir eilėraščių rinkinį, skirtą Valstybės šimtmečiui.

Wednesday the 23rd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt