Lapkričio 14 d. Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje vyko jau tradicija tampanti „Išmanioji kūrybos laboratorija“

2017-11-15 d.

Renginyje dalyvavo Rapolo Šaltenio progimnazijos NVŠ „Išmanieji tyrinėtojai" ir Krašuonos progimnazijos NVŠ „IT kūrybinės dirbtuvės" mokiniai. Išmaniai suskirsčius mokinius poromis, jie susipažino, sprendė rebusus, iPAD planšetiniais kompiuteriais kūrė koliažus ir pasidalijo jais su draugais.
Inovatyviausia ir labiausiai mokiniams patikusi buvo antroji laboratorijos dalis, kurios metu mūsų mokyklos mokiniai konsultavo svečius ir kartu kūrė programas micro:bit kompiuteriukams. Micro:bit yra mažytis programuojamas kompiuteris, sukurtas taip, kad mokytis būtų lengva, įdomu ir linksma. Todėl smagu buvo žaisti pačių sukurtus žaidimus ir kurti muziką, kūrybiškai ir prasmingai tyrinėti, bendradarbiauti, diskutuoti. Kompiuteriukus micro:bit mokykloje pirmieji išbandė labiausiai motyvuoti, technologijas mėgstantys „Išmanieji tyrinėtojai“ būrelio nariai iš įvairių klasių.

Veiklas laboratorijoje vainikavo audringas emocijas sukėlęs tikras „Protų mūšis". Į komandas po keturis vėl išmaniai suskirstė kompiuteris, todėl jėgos buvo lygios. Visi klausimai buvo pateikti 5 kategorijose, vertinant nuo 100 iki 500 taškų. Kompiuteris sumavo rezultatus, o komandos stengėsi aplenkti viena kitą – logiškai įvertinę savo situaciją, rinkosi tinkamą klausimą. Komandos analizavo atsakymus, kitaip pateiktus – stengėsi argumentuoti. Susumavus rezultatus išaiškėjo dvi komandos lyderės, surinkusios beveik tiek pat taškų, bet niekas neliūdėjo - juk svarbiausia šiame renginyje buvo gerai praleisti laiką, susirasti naujų draugų, patobulinti kompiuterinio raštingumo įgūdžius.
Išmanioji kūrybos laboratorija jau tampa tradiciniu renginiu, nes pagrindinis tikslas – inovatyvių, šiuolaikiškų technologijų panaudojimas ir taikymas, bendradarbiavimas grupėje kartu mokantis, bendrųjų kompetencijų tobulinimas.
Išmaniajai kūrybos laboratorijai užduotis rengė ir ją organizavo mobiliųjų įrenginių naudojimo ugdyme konsultantės, NVŠ veiklų vadovės, IT mokytojos Jolita Kraujalienė ir Jolanta Baronienė.

Saturday the 19th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt