Kodėl reikia valgyti per dieną penkis kartus?

2017-11-19 d.

Lapkričio 16 dieną progimnazijos penktokams ir šeštokams paskaitą skaitė VŠĮ ,,Sveikatai palankus" įkūrėja ir direktorė, maisto technologė Raminta Bogušienė. Mokiniai sužinojo kodėl būnant fiziškai aktyviems reikia valgyti per dieną penkis kartus? Kodėl augančiam vaikui būtini pusryčiai, pietūs, vakarienė ir du užkandžiai? Lektorė mokė kaip pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus, kad organizmas gautų visas reikalingas medžiagas. Kartu su vaikais skaitė ženklinimo etiketes ir išsiaiškino kokie riebalai žalingi ir kokie naudingi, kiek pridėtinio cukraus ir druskos gali būti maisto produktuose.

Vaikų mityboje turi vyrauti įvairovė ir saikingumas. Daugiau augalinio maisto, daugiau daržovių ir vaisių. Rinktis viso grūdo produktus, gerti vandenį ir nesaldintą arbatą.
Teisingai atsakę į klausimus mokiniai gavo dovanų knygutę Sveikatai palanki mityba ,,Brokoliukas".

Wednesday the 23rd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt