Prevencinis renginys „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“

2018-10-26 d.

Mūsų mokyklos pradinių klasių komanda dalyvavo spalio 15 dieną vykusiame renginys pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą "Smurtui artimoje aplinkoje ne – 2018", kurio tikslas - skatinti visuomenės netoleranciją patyčioms, smurtui artimoje aplinkoje.

Prevencinis renginys prasidėjo Utenos miesto mokyklos/darželio "Eglutė" mokinukų šokiu "Laikrodis tiksi", siekiant atkreipti vaikų dėmesį į tai, kaip svarbu laiku pagalvoti kaip mes bendraujame ir elgiamės su kitais, ar mūsų elgesys ir bendravimas nežeidžia, neskaudina žmonių. Neapgalvotai ištartas žodis ar poelgis, gali negrįžtamai pakeisti žmonių santykius ir bendravimą.
Psichologė Iliuminata Gaigalaitė moksleiviams kalbėjo apie patyčias bendraamžių tarpe, patyčių formas, poveikį vaikams, galimybes padėti.
Utenos r. savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė Gailutė Blažienė vaikams priminė vaiko teisės ir pareigas.
Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų trečių ir ketvirtų klasių moksleiviai renginio tematika "Aš neskriaudžiu kitų prisijunk ir tu" rengė pristatymus, pristatė komandinius kūrybinius darbus, skatino bendraamžius užkirsti kelią patyčioms, mandagiai, kultūringai, pagarbiai bendrauti vieni su kitais, kad vaikai jaustųsi saugiai tiek mokykloje, tiek už mokyklos ribų.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės moksleiviams įteikė balionus, ant kurių vaikai užrašė sakinį skatinantį žmogaus netoleranciją smurtui ir patyčioms. Moksleiviai įvertino policijos pareigūnių organizuotą prevencinį renginį, piešė jaučiamą emociją – nuotaiką ant spalvoto skirtulio ir klijavo ant stendo.
Renginio pabaigoje policijos pareigūnės apdovanojo moksleivių komandas už rengtus ir pristatytus kūrybinius darbus prizais, įgytais projekto lėšomis. Moksleiviai pripūstus spalvotus balionus su netoleranciją smurtui skatinančiais užrašais Utenos mieste dalijo sutiktiems praeiviams.
Tikimasi, kad šis renginys moksleivius paskatins būti pagarbesniais ir tolerantiškesniais bendraamžių atžvilgiu, atkreips visuomenės dėmesį ir skatins visuomenės netoleranciją smurtui.
Policija skatina gyventojus nebūti abejingais ir apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Saturday the 19th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt