website

Naujienos

Kiekvienais metais, paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

Spausdinti
2019-04-16 d.

Triukšmas - tai dirbtinai sukelti, nepageidaujami įvairaus stiprumo ir dažnio garsai. Dėl triukšmo poveikio padidėja stresas, sutrinka darbingumas, atsiranda miego sutrikimai. Ilgalaikis triukšmo poveikis pakenkia klausai, padidina kraujotakos susirgimų riziką. Paaugliams ypač kenkia garsios muzikos klausymas per ausines. 
Rapolo Šaltenio progimnazijoje tik į pamokas kviečia skambutis - pertraukos skelbiamos mokytojo. Tylos zona - mokyklos biblioteka, o susikaupusi energija ir emocijos liejasi mokyklos kieme arba stadione. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistei talkino penktokės: Evelina, Enrika, Gunda ir Viltė. Jos matavo triukšmo lygį pamokų pradžioje ir pertraukų metu. Norintys, galėjo dalyvauti viktorinoje apie triukšmą, kurios nugalėtojais tapo Evelina Šimonėlytė, Augustas Šerys ir Samanta Turzai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L.Buičenkienė

Joomla 3.0 templates
Sunday the 24th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt