Kitokios dailės pamokos pasinaudojant kultūros pasu

2019-06-13 d.

Kultūros pasas – projektas, skirtas visiems Lietuvos moksleiviams. Jis suteikia mokiniams galimybes plačiau pažinti ne tik savo krašto, Europos kultūrą, papročius, bet ir skatina keliauti mokslo, istorijos, atradimų takais.
Birželio 12 d. 5-8 klasės dalyvavo edukacinėse pamokose "Ornamentai – istorijos iš praeities". Iš Kauno atvykusios lektorės vedė dailės pamokas. Mokiniai turėjo galimybę „perskaityti" mūsų protėvių paliktas ir ornamentuose užkoduotas žinutes. Naudodami raštų ir jų elementų antspaudus, patys kūrė savo raštus ir ornamentus.

Lektorės skatino mokinius kurti, domėtis lietuvių liaudies menu, nes visais laikas menininkai naujų idėjų ieškojo grįždami prie savosios tautos kultūros ištakų. Juk ir šiandien dizaineriai puikiai derina archaiškus raštus su naujomis technologijomis ir moderniomis išraiškos priemonėmis.

Dailės mokytoja metodininė Daina Usevičienė

Saturday the 21st. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt