website

„Maisto banko“ akcija

Balandžio 7–8 dienomis 74–iuose Lietuvos miestuose vyko tradicinė „Maisto banko" akcija. Tūkstančiai savanorių kvietė aukoti maisto produktus nepasiturinčiųjų maitinimui. Džiaugiamės, kad ir mūsų mokyklos mokiniai sutiko sudalyvauti akcijoje ir tapti savanoriais. Jie parduotuvių pirkėjus entuziastingai ir aktyviai kvietė paaukoti maisto produktų. Džiugu, kad žmonės labai solidariai aukoja.
Ačiū „Maisto bankui" už prasmingą darbą.

2% parama

Gerbiami mokinių tėveliai, mokytojai ir visi rėmėjai,

Nuoširdžiai dėkojame, kad, pasinaudojote 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramos galimybe ir parėmėte mokyklą 2018 metais. Jūsų parama – paspirtis gerinti vaikų formaliojo ir neformaliojo ugdymo kokybę, mokytojų darbo sąlygas, atnaujinti ir modernizuoti edukacines ir mokymo(si) aplinkas.
2016 m. mokykla gavo 689,06 Eur, 2017 m. – 772 Eur., 2018 m. – 600,26 Eur. Taupydami ir iš anksčiau gautą paramą, nupirkome šiais metais mokyklai interaktyvią sistemą už 2399 Eur.

Būtume dėkingi, jei ir šiais metais 2 proc. GPM sumos paskirtumėte Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijai.

Prašome iki 2019 metų balandžio 30 d. užpildyti Valstybinės mokesčių inspekcijos formą FR0512 forma (02 versija) ir pasirinktinai:

1.  elektroniniu būdu (per naudojamo elektroninio banko prieigą) adresu: http://deklaravimas.vmi.lt;

2. pristatyti ją Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skyriams – Maironio 9, Utena arba VMI skyriams pagal gyvenamąją vietą;

VMI teritorinių skyrių kontaktinius duomenis ir pašto adresus galima rasti internete adresu: http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1003742

 

                     Pateikiame keletą prašymo užpildymo punktų:

Mokestinis laikotarpis - 2018 m.

Mokyklos kodas – 190181786

Paramos gavėjo pavadinimas – Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija

Buveinės adresas – J. Basanavičiaus 32, Utena LT-28140

Jei jau paaukojote 2 proc. kitoms įstaigoms, bet visada norėjote paremti ir savo mokyklą (užtektų ir 1 proc.). Jums tereikia iš naujo užpildyti paramos FR0512 formą, joje pažymint „Patikslinta“.

Nuoširdžiai prašome atsiliepti į šį kvietimą.

Pagarbiai

Mokyklos administracija

Biblioteka

Bibliotekos darbo laikas

 

Savaitės diena

Darbo laikas

Pietų pertrauka

Pirmadienis

8.00-9.50; 15.20-17.00

-

Antradienis

8.00- 11.30; 13.00-17.00

11.30-12.00

Trečiadienis

8.00-9.50 ; 10.50-12.00; 12.30-17.00

12.00-12.30

Ketvirtadienis

8.00-9.50; 10.50-12.00; 12.30-17.00

12.00-12.30

Penktadienis

8.00-11.30 14.00-14.30

11.30-12.00

 

„Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę"


Spalis - tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Mokyklos bibliotekininkė pakvietė trečios klasės mokinius padiskutuoti apie knygų skaitymo naudą. Visi vienbalsiai pritarė, jog knygų teikiama nauda yra neišmatuojama: skaitymas skatina kūrybiškumą, suteikia pasitikėjimo savimi, padeda įveikti nuobodulį. Susiskirstę į komandas mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis: „Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai", „Trys pagiriamieji žodžiai knygai", prisiminė populiariausius vaikų rašytojus ir jų kūrinius ,minė mįsles, vardijo patarles, iš pabirusių skiemenų sudarinėjo žodžius. Smagu buvo suskaičiuoti komandų taškus. Visiems sekėsi puikiai ,nes gebėjimas pasitikėti ne tik savimi ,bet ir komandos draugais atnešė sėkmę. Nepamirškime - SKAITYTI VERTA!

 

Įsigyti 2019 metais vadovėliai ir priemonės >>

Saugesnio interneto diena mokyklos bibliotekoje

Knygos padeda neskubėti


Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu – balandžio 2 –ąją. Šią dieną mūsų mokyklos antrokai ir trečiokai lankėsi mokyklos bibliotekoje, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie H. K. Anderseno gyvenimą ir kūrybą, vėliau žiūrėjo vaizdo siužetą apie garsų rašytoją ,atsakinėjo į klausimus. Smagu buvo atlikti įvairiausias kūrybines užduotis komandose: atspėti pasakų herojus, sudėti iš atskirų žodžių knygų pavadinimus, sugalvoti įdomius klausimus savo draugams, išspręsti kryžiažodžius, įminti mįsles, raiškiai skaityti pasakų ištraukas. Visi gėrėjosi K. Kasparavičius laišku ir plakatu, kuris mums primena: „Juk skaitantis žmogus – tiek vaikas, tiek suaugėlis – jau savaime kur kas įdomesnis už tą, kuris bodisi paimti į rankas knygą, kuris, amžinai skubėdamas, neturi kada prisėsti ir nespėja daug ko pastebėti". Integruotos pamokos moksleiviams neprailgo, nes visi stengėsi, buvo aktyvūs ir kūrybingi.

 

Kelionė į knygų šalį


Kai norime pasisemti žinių ar ieškome įkvėpimo, neretai atsigręžiame į knygas. Šį kartą mokyklos bibliotekoje lankėsi ketvirtos klasės mokiniai, kurie išradingai ir noriai dalinosi perskaitytų knygų išmintimi. Smagu buvo atlikti kūrybines užduotis: ieškoti, rasti diskutuoti, kurti, atspėti, apibendrinti, džiaugtis draugų ir savo sėkme. Linkime ir tikimės, kad būsimieji penktokai nepamirš draugystės su knyga.

 

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

 

Pirmadienį minėjome  Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną.  Mokyklos bibliotekoje per pertraukas, po pamokų rinkome įdomiausių perskaitytų knygų penketuką. Ieškojome medžiagos apie mažiausias, sunkiausias, didžiausias pasaulyje knygas, jas pristatėme. Atlikome įvairias užduotis: „Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai“, „Trys pagiriamieji žodžiai knygai“.  Trečiadienį pradinių klasių mokiniai komandose atliko kūrybines užduotis. Ketvirtadienį garsiai skaitėme ir aptarėme  Antoine de Saint-Exupery „Mažąjį princą“.

 

 

Kovo mėnesį 1-2 klasių mokiniai lankėsi mokyklos bibliotekoje. Susiskirstę į komandas („Smalsučiai", „Moksliukai", „Išmaniukai", „Žiniukai") mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis: minė mįsles, vardijo patarles, iš pabirusių skiemenų sudarinėjo žodžius, prisiminė populiariausius vaikų rašytojus ir jų kūrinius, „gydė" sergančius žodžius, klausėsi garsinių skaitymų ir vaidino ištraukas iš gražiausių pasakų. Mažieji skaitytojai įsitikino, kad kiekvienas jų gali tapti išmaniuoju skaitytoju, tik tereikia bendradarbiaujant smagiai ir kūrybiškai dirbti komandose.

 Vasario 12-15 d. klasėse ir bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai „Skaitau Lietuvą" , taip pat buvo galima pasigrožėti knygų parodą „Atversi knygą-pažinki Lietuvą", mokiniai rinko įdomiausią knygą apie Lietuvą. Šie renginiai skirti Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti. 

Vasario 6 d. mokyklos bibliotekoje vyko Saugesnio interneto diena, mokiniai žiūrėjo filmus apie saugų internetą, atliko užduotys ,kūrė ir aptarė taisykles. Nuoširdžiausiai dirbo ir stengėsi mūsų pirmokai.

 

Gruodžio mėn. Kalėdų senelis su palyda pasveikino geriausius bibliotekos skaitytojus, jiems įteikdamas dovanėles.

 

Būrelio „Valanda su mažuoju princu" mokinės pakvietė būsimuosius pirmokus pažiūrėti šešėlių teatro mini spektakliukus „ Ropė" , „Vilkas ir ožiukai".

 

Lapkričio mėn. mokykloje vyko akcija „Kaip gyveni, vadovėli?" ,kurios metu visiems mokiniams buvo priminta, kaip reikėtų prižiūrėti, tausoti ir gerbti vadovėlius.

NAUDOJIMOSI BIBLIOTEKA TAISYKLĖS >>

DALYKŲ VADOVĖLIŲ IR MOKYMO PRIEMONIŲ APRŪPINIMO JAIS TVARKA >>

GARSINIAI REGIMIEJI DOKUMENTAI SKAITMENINĖSE LAIKMENOSE >>

 

Pirmadienį minėjome  Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną.  Mokyklos bibliotekoje per pertraukas, po pamokų rinkome įdomiausių perskaitytų knygų penketuką. Ieškojome medžiagos apie mažiausias, sunkiausias, didžiausias pasaulyje knygas ,jas pristatėme. Atlikome įvairias užduotis : “Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai“, „Trys pagiriamieji žodžiai knygai“.  Trečiadienį pradinių klasių mokiniai komandose atliko kūrybines užduotis. Ketvirtadienį garsiai skaitėme ir aptarėme  Antoine de Saint-Exupery “Mažąjį princą“.

Įsivertinimo duomenys

 

2019 metai

Mokyklos veiklos vertinimas >>>

Nacionalinė švietimo agentūra. Tėvų, globėjų apklausa 2019 >>>

Nacionalinė švietimo agentūra. Mokinių apklausa 2019 >>>

 

 

 

 

Sunday the 24th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt