Paskelbta: 2016-10-26 Autorius Jolita

Knygos padeda neskubėti

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu – balandžio 2 –ąją. Šią dieną mūsų mokyklos antrokai ir trečiokai lankėsi mokyklos bibliotekoje, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie H. K. Anderseno gyvenimą ir kūrybą, vėliau žiūrėjo vaizdo siužetą apie garsų rašytoją ,atsakinėjo į klausimus. Smagu buvo atlikti įvairiausias kūrybines užduotis komandose: atspėti pasakų herojus, sudėti iš atskirų žodžių knygų pavadinimus, sugalvoti įdomius klausimus savo draugams, išspręsti kryžiažodžius, įminti mįsles, raiškiai skaityti pasakų ištraukas. Visi gėrėjosi K. Kasparavičius laišku ir plakatu, kuris mums primena: „Juk skaitantis žmogus – tiek vaikas, tiek suaugėlis – jau savaime kur kas įdomesnis už tą, kuris bodisi paimti į rankas knygą, kuris, amžinai skubėdamas, neturi kada prisėsti ir nespėja daug ko pastebėti". Integruotos pamokos moksleiviams neprailgo, nes visi stengėsi, buvo aktyvūs ir kūrybingi.

Kelionė į knygų šalį

Kai norime pasisemti žinių ar ieškome įkvėpimo, neretai atsigręžiame į knygas. Šį kartą mokyklos bibliotekoje lankėsi ketvirtos klasės mokiniai, kurie išradingai ir noriai dalinosi perskaitytų knygų išmintimi. Smagu buvo atlikti kūrybines užduotis: ieškoti, rasti diskutuoti, kurti, atspėti, apibendrinti, džiaugtis draugų ir savo sėkme. Linkime ir tikimės, kad būsimieji penktokai nepamirš draugystės su knyga.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Pirmadienį minėjome  Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną.  Mokyklos bibliotekoje per pertraukas, po pamokų rinkome įdomiausių perskaitytų knygų penketuką. Ieškojome medžiagos apie mažiausias, sunkiausias, didžiausias pasaulyje knygas, jas pristatėme. Atlikome įvairias užduotis: „Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai“, „Trys pagiriamieji žodžiai knygai“.  Trečiadienį pradinių klasių mokiniai komandose atliko kūrybines užduotis. Ketvirtadienį garsiai skaitėme ir aptarėme  Antoine de Saint-Exupery „Mažąjį princą“.

Kovo mėnesį 1-2 klasių mokiniai lankėsi mokyklos bibliotekoje. Susiskirstę į komandas („Smalsučiai", „Moksliukai", „Išmaniukai", „Žiniukai") mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis: minė mįsles, vardijo patarles, iš pabirusių skiemenų sudarinėjo žodžius, prisiminė populiariausius vaikų rašytojus ir jų kūrinius, „gydė" sergančius žodžius, klausėsi garsinių skaitymų ir vaidino ištraukas iš gražiausių pasakų. Mažieji skaitytojai įsitikino, kad kiekvienas jų gali tapti išmaniuoju skaitytoju, tik tereikia bendradarbiaujant smagiai ir kūrybiškai dirbti komandose.

Vasario 12-15 d. klasėse ir bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai „Skaitau Lietuvą" , taip pat buvo galima pasigrožėti knygų parodą „Atversi knygą-pažinki Lietuvą", mokiniai rinko įdomiausią knygą apie Lietuvą. Šie renginiai skirti Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Vasario 6 d. mokyklos bibliotekoje vyko Saugesnio interneto diena, mokiniai žiūrėjo filmus apie saugų internetą, atliko užduotys ,kūrė ir aptarė taisykles. Nuoširdžiausiai dirbo ir stengėsi mūsų pirmokai.

Gruodžio mėn. Kalėdų senelis su palyda pasveikino geriausius bibliotekos skaitytojus, jiems įteikdamas dovanėles.

Būrelio „Valanda su mažuoju princu" mokinės pakvietė būsimuosius pirmokus pažiūrėti šešėlių teatro mini spektakliukus „ Ropė" , „Vilkas ir ožiukai".

Lapkričio mėn. mokykloje vyko akcija „Kaip gyveni, vadovėli?" ,kurios metu visiems mokiniams buvo priminta, kaip reikėtų prižiūrėti, tausoti ir gerbti vadovėlius.

NAUDOJIMOSI BIBLIOTEKA TAISYKLĖS >>

DALYKŲ VADOVĖLIŲ IR MOKYMO PRIEMONIŲ APRŪPINIMO JAIS TVARKA >>

GARSINIAI REGIMIEJI DOKUMENTAI SKAITMENINĖSE LAIKMENOSE >>

Pirmadienį minėjome  Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną.  Mokyklos bibliotekoje per pertraukas, po pamokų rinkome įdomiausių perskaitytų knygų penketuką. Ieškojome medžiagos apie mažiausias, sunkiausias, didžiausias pasaulyje knygas ,jas pristatėme. Atlikome įvairias užduotis : “Pasiklydo kūriniai ir jų autoriai“, „Trys pagiriamieji žodžiai knygai“.  Trečiadienį pradinių klasių mokiniai komandose atliko kūrybines užduotis. Ketvirtadienį garsiai skaitėme ir aptarėme  Antoine de Saint-Exupery “Mažąjį princą“.

Saturday the 19th. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt