Karjeros ugdymas

2013-01-15 d.

Kryptingos ugdymo karjerai paslaugos teikiamos ne tik konsultuojant individualiai ar grupelėmis, bet ir per klasės valandėles, integruotas pamokas, projektines veiklas, renginius, pažintinius vizitus, išvykas, susitikimus, įvairius užsiėmimus, skirtus ugdyti mokinių karjeros kompetencijas.
Progimnazijos Ugdymo karjerai centre paslaugas teikia koordinatorė Laima Sližienė. Dėl individualių konsultacijų prašome iš anksto registruotis bibliotekoje.

Balandžio 10 d.5a ir 6a klasės mokiniai lankėsi Leliūnuose, V. Valiušio keramikos muziejuje, susipažino su ekspozicija, keramiko profesija, sužinojo, kaip gaminami įvairūs keramikos 2015-uredijadirbiniai. Šalia esančiame Meno centre mokiniai įdomiai praleido laiką: vykdė kūrybines užduotis, patys kūrė, vaidino skulptūrų istorijas, išmoko įvairių edukacinių žaidimų, pagilino žinias apie muziejininko profesiją. Utenoje mokiniai buvo laukiami miškų urėdijoje, kur galėjo pasikalbėti su miškininkais, užduoti jiems klausimus, sužinoti apie  šią profesiją, pasitikslinti, kaip ir kada sodinti medelius. Žiūrėjo ir aptarė filmą apie miškus, gaisrus.

2015-03-profesine

7 b klasės mokiniai lankėsi Utenos RPM centre. Mokiniai buvo palydėti į praktinio mokymo laboratorijas – mergaitės į maisto ruošimo cechą, o berniukai į stalių dirbtuves. Praktinė užduotis, kurią turėjo įveikti septintokės , buvo tikrai viliojanti – sausainių kepimas. Kol kepė sausainiai, padavėjai-barmenai rodė meistriškumą, mokydami paserviruoti stalą ir kūrybiškai išlankstyti servetėles. Kol mergaitės darbavosi virtuvėje, vaikinukai kartu su profesijos mokytojais mokėsi staliaus gudrybių. Jiems taip pat greitai prabėgo dvi patyriminio veiklinimo pamokos, išbandant modernias stakles.

2015-atelje

Vasario 23 d. 7a klasės mokinės lankėsi D. Maračinsko senojoje fotoateljė,  klausėsi  įdomaus pasakojimo apie  fotografiją,  fotografo profesiją, apžiūrėjo senų fotoaparatų  kolekciją. Smagu buvo nusifotografuoti, stebėti nuotraukos kelią iki kliento. Mokinės sužinojo, nuo ko priklauso nuotraukų kokybė, unikalumas, kur galima išmokti šios profesijos.

Džiugios aštuntos klasės mokinių akimirkos iš susitikimo su Utenos kolegijos studentais. Smagu buvo susipažinti su kineziterapeuto profesija.

DSC00812

7a ir 7b kl mokiniai gruodžio mėnesį lankėsi Etnokosmologijos muziejuje ir UAB „Hoda“. Mokiniai  susipažino su operatoriaus, inžinieriaus, techniko profesijomis.

DSC 0805

5b klasės mokiniai lankėsi „Utenos diena“ redakcijoje, stebėjo, kaip paruošiamas laikraštis spaudai. Susipažinę su žurnalisto  profesija, daugelis panoro pasirinkti šią specialybę ateityje, stebėjo, kaip internetiniame laikraščio puslapyje kuriamos naujienos, pranešimai. Mokiniai domėjosi, kaip renkama informacija, rašomos publikacijos.

8 b klasės mokiniai lankėsi Utenos regioniniame  profesiniame  mokymo centre, susipažino su automobilių mechaniko specialybe, apžiūrėjo mokymo kabinetus, patys pabandė atlikti kai kurias užduotis.

Atvaizd0819

8a klasės mokiniai susitiko su  Utenos Jaunimo darbo centro vedėja Virginija Jaruševičiūte ir dalyvavo  žaidime „Profesijų labirintas“, pasitikslino, kokias specialybes jiems geriausiai tiktų  pasirinkti.

100 0542

6a klasės mokiniai A. ir M.Miškinių bibliotekoje susipažino su bibliotekininko specialybe, klausėsi pasakojimo apie knygos kelią iki skaitytojo, žiūrėjo filmą apie saugų internetą.

Wednesday the 23rd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt