Netradicinio ugdymo raiška mokykloje: vaikų emocinės kompetencijos stiprinimas

2015-01-08 d.

Vaiko emocinės išraiškos kontrolės užsiėmimai skirti 10 – 14 metų amžiaus vaikams, kurie stiprina mokinių atviro bendravimo, emocijų išreiškimo įgūdžius bei jais yra siekiama padėti lengviau įveikti vaikų gyvenime iškylančius sunkumus: nepasitikėjimą savimi, žemą savęs vertinimą ar neigiamą požiūrį į save ir kitus. Šiuos užsiėmimus veda soc. pedagogė Rasa Maniušienė, išklausiusi mokymų kursus.  Vienos grupės užsiėmimų skaičius yra 33 grupiniai užsiėmimai. VEIK siekiama, kad vaikai suprastų ryšį tarp minčių, jausmų ir elgesio. Jie mokomi laikytis ribų, stiprinti savitvardą ir impulsų kontrolę. Vaikai pradeda stebėti savo emocines būsenas, atpažinti ir įvardyti jausmus,  mokosi nepriimtiną elgesį keisti priimtinu bei ieškoti tinkamų sprendimų.  Veik šūkis “Sustoju, pagalvoju, veikiu” atspindi esminę programos įdėją. Juk tam, kad pasielgtum išmintingai, reikia sustoti ir pagalvoti prieš atliekant veiksmą.

Daugiau apie vaiko emocinės išraiškos kontrolės (VEIK) metodą pasidomėti www.veikmetodas.lt

Parengė socialinė pedagogė Rasa Maniušienė

Wednesday the 23rd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt