Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija didžiuojasi būdama viena iš pirmųjų, nuo 2009 m. rugsėjo, į Olweus programos įgyvendinimą Lietuvoje įsitraukusių mokyklų.

2012-09-03 d.

Olweus-2011

Programa skirta mažinti patyčių ir kito asocialaus elgesio apraiškas, išmokyti visą mokyklos bendruomenę - mokytojus, mokinius, tėvus, mokyklos administraciją-atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.

Olweus patyčių prevencinė programa JAV Smurto tyrimų ir prevencijos centro buvo pripažinta viena iš 12-os pačių efektyviausių smurto prevencinių programų pasaulyje. 2009-2011 m. m. Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje buvo vykdomas Olweus programos diegimo projektas. Daugiau informacijos apie Olweus programą galima rasti Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro internetinėje svetainėje www.sppc.lt skyrelyje „Olweus programa". Džiaugiamės , kad įsijungus visai mokyklos bendruomenei į kovą prieš patyčias, jų ženkliai sumažėjo (tai rodo anoniminis mokinių tyrimas). Nuo 2011 m. dalyvaujame Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemos (OPKUS) diegime. OPKUS tikslas – apsaugoti Olweus programos vertybines nuostatas ir užtikrinti programoje taikomų priemonių tęstinumą.

Wednesday the 23rd. Adresas: J. Basanavičiaus g. 32, LT-28140 Utena. Tel.:+370 389 55369, faksas: +370 389 55369, Elektroninis paštas: mokykla@saltenis.utena.lm.lt Juridinio asmens kodas 190181786. Svetainės administratorė J.Kraujalienė informatika@saltenis.utena.lm.lt